Bratříčkovi zavřeli vrátka, udavači na Facebooku slaví

8. 11. 2019 11:11:58
Pod přezdívkou Bratříček vystupuje na YouTube a dalších sociálních sítích 29letý Ondřej Tesárek. Jeho tématem je politika a otevřená diskuse o všem, co nám v současnosti vadí. Sám sebe označuje za prozápadně orientovaného člověka.

Přesto byl smazán z Facebooku, jak sám říká prostě "vaporizován"!

Do nedávna jsem o jeho existenci nic netušila. Občas na Facebook zabrousím a nedávno jsem zachytila některé reakce na jeho zmizení z „veřejného prostoru“. Byl mu smazán kromě politického Bratříčka i jeho osobní účet, přišel tím nejen o své kontakty, tisíce diskusí s lidmi (ano, on je opravdu nesmírně tolerantní a diskutuje slušně), ale i o peníze vložené do reklamy jeho teď už profese – politického youtubera. Podívala jsem se na jeho videa a přestože s mnohým nesouhlasím, proč ne! Má svůj názor, říká ho srozumitelně pro mladou generaci, nevyjadřuje se vulgárně, nepořádá štvanice, k opačným názorům je otevřený a ochotný diskutovat.

Sám v rozhovoru pro Reflex říká:

„Že mě smažou, jsem věděl někdy od léta. A připravoval jsem se na to. Tušil jsem, že proti mně bude zahrána proruská nebo dezinformační karta. Takže jsem například na videu podepsal dopis řeporyjského starosty Pavla Novotného, který nadával komunistickým poslancům za cestu na Donbas, vystupoval jsem až agresívně protirusky. Aby bylo zcela jasné, kam myšlenkově a názorově patřím.“

Ach, svatá prostoto napadá mě, chlapec je mladý a naivní. Teď když si na něm udavači z „JsmeTu“, což je volné sdružení lidí, jež se zavázalo k boji proti dezinformacím a nenávisti na sociálních sítích, kterému pomáhala se zavedením organizace Člověk v tísni, jak přiznal sám křišťálově čistý Šimon Pánek, smlsli a po sérii udání, byl z Facebooku vymazán, se ještě diví!

Ten mladý muž mi imponuje tím, že si za svými konzervativními názory stojí (asi proto se znelíbil neomarxistickým čističům) a má odvahu se bránit. Svědčí o tom „Otevřený dopis poslancům parlamentu ČR“ na jednom z posledních videí.

Rozhodl se hájit svobodu slova, kterou nijak neporušil, že na to má Facebook jiný názor a jiná pravidla je bohužel smutná pravda. Těch vaporizovaných a obětovaných na oltář boje proti tzv. ruské digitální ofenzívě už jsou stovky.

V rozhovoru pro Reflex mě ještě dostal jeho výkřik do tmy: „Jak mám, sakra, vědět, která slova vedou k likvidaci člověka na Facebooku?“ Jeho „Bratříček“ byl totiž definitivně zablokován za příspěvek obsahující jméno Tommy Robinson, to je podle mě neprávem kriminalizovaný novinář, který soustavně informoval veřejnost o znásilňování stovek nezletilých anglických dívek pakistanskými gangy. Mladý pan Tesárek sice pana Robinsona nezná ani nepodporuje, ale holt nepochopil, že jsou lidé, jejichž jméno už ani nelze vyslovovat...

Ve svém otevřeném dopise politikům se pozastavuje nad tím, jak je možné, že Člověk v tísni, placený z našich daní prostřednictvím České televize, se může podílet na potlačování svobody slova na internetu. „Kam jsme došli, kdo to ví?“ Po třiceti letech od té nejsametovější revoluce máme opravdu to, co jsme chtěli?

Bratříček byl vyškolen, se smutkem v hlase přiznává, že po svém vymazání mu svou podporu vyjádřili lidé z tzv. „národovecké“ české scény, kdežto ti, které volil, ti prozápadní mlčeli!

Ještě jednou ho cituji:

„Berme si ze Západu jen to dobré. Osobní svobody, ekonomické myšlení nebo třeba rovnoprávnost sexuálních menšin. Ale neosekávejme svobodu slova.“

V podstatě souhlasím, ale myslím, že se pan Bratříček-Tesárek dožije ještě mnoha zklamání a snad pak pochopí. Jen doufám, že mu rozjetá udavačská mašinérie placená naším státem neznechutí jakoukoli svobodnou činnost a neudělá z něho stejného konformistu jako z mnoha novinářů, herců, zpěváků a dalších.

S použitím rozhovoru Kryštofa Pavelky v Reflexu č.45 a videí na YouTube

Autor: Martina Franzová | pátek 8.11.2019 11:11 | karma článku: 40.96 | přečteno: 2011x

Další články blogera

Martina Franzová

Má o Vás zájem jelen

Byl pozdní večer, první máj... A já sedla k počítači s rozhodnutím najít si přítele na internetové seznamce, kde taky jinde! V mém „předčasnědůchodovém“ věku už mnoho jiných příležitostí není. Možná mezi pejskaři,

6.5.2019 v 8:13 | Karma článku: 16.49 | Přečteno: 344 | Diskuse

Martina Franzová

Pusťte babičku mezi žraloky, Hatefree.cz to platí

Virtuální realita hýbe dnešním světem, podléhají jí mladí i starší. To že vtrhla i do domovů pro seniory jsem do nedávna netušila. Vysílání "štvavých vysílaček" typu Radiožurnál se vyhýbám, leč nebylo zbytí..

23.4.2019 v 8:10 | Karma článku: 34.78 | Přečteno: 1105 | Diskuse

Martina Franzová

Lenin, Jidáš, Pelikán a ti druzí

Ve čtvrtek 11.4. 2019 byl z budovy ekvádorského velvyslanectví v Londýně britskou policií doslova vynesen Julian Assange, téměř přesně o rok dříve byl doslova unesen ruský občan - údajný hacker Jevgenij Nikulin z Prahy do USA.

15.4.2019 v 7:44 | Karma článku: 22.06 | Přečteno: 404 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Tomáš Gayer

Knihovna - drobná poznámka k 17. listopadu 1989 č. 1

Klíčová slova dnešního blogu s názvem Knihovna: Bohouš, stahování, rychlost, návštěva, každý, chvilka.....

12.11.2019 v 18:21 | Karma článku: 12.11 | Přečteno: 180 | Diskuse

Karel Trčálek

Před třiceti lety nás Gorbačovova KGB spolu se CIA připravily o svobodu

Chtěli jsme na Západ. To se povedlo. Tehdejší západní svobodu a demokracii socialistický tábor infikoval a dnes se potácíme v něčem, co má něco málo ze Západu, něco víc ze socialismu a stále více z diktatury orwellovského typu

12.11.2019 v 18:01 | Karma článku: 9.62 | Přečteno: 301 | Diskuse

Jan Ziegler

Manipulátoři.cz sami manipulují s fakty

Důkazů pro toto tvrzení je více než dost. Tento spolek, který se rozhodl vyhlásit válku Fake news, se sám dopouští lživých tvrzení a nepodložených mediálních útoků na ty, kteří jsou mu nepohodlní.

12.11.2019 v 16:39 | Karma článku: 25.16 | Přečteno: 700 | Diskuse

Radomír Dolanský

Kam jsme (ne)došli po třiceti letech

Chtěli jsme na Západ. To se povedlo. Tehdejší západní svobodu a demokracii socialistický tábor infikoval a dnes se potácíme v něčem, co má něco málo ze Západu, něco víc ze socialismu a stále více z diktatury orwellovského typu.

12.11.2019 v 16:27 | Karma článku: 30.12 | Přečteno: 528 | Diskuse

Martin Vlasák

Vesnická malotřídka a posilování nenárokových složek platů

Minulý týden se uskutečnila celkem zbytečná stávka učitelů. Spor zda přidat do tarifů nebo do nadtarifních složek je na některých školách zcela zbytečný. Prostředky na nadtarify totiž vůbec nemají..

12.11.2019 v 14:10 | Karma článku: 17.38 | Přečteno: 346 | Diskuse
Počet článků 122 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1297
Už snad konečně dospělá, přesto romantická samoživitelka. Majitelka svérázných názorů a snad i smyslu pro humor.

Najdete na iDNES.cz